Piątek, 25 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Facebook Aktualności RSS

Strona główna

PRACOWNIA THOMSON REUTERS

Pracownia Thomson Reuters znajduje się w Sali E-106 w Centrum Informatyczno-Ekonometrycznym Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, UŁ. Jest to druga taka pracownia w Polsce, gdzie studenci mogą korzystać z aplikacji THOMSON REUTERS EIKON.

Pracownią opiekuje się Katedra Finansów i Inwestycji Międzynarodowych znajdująca się w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej, która współpracuje z firmą Thomson Reuters od 2009 roku.

Pracownia wyposażona jest w 12 stanowisk komputerowych z zainstalowaną aplikacją THOMSON REUTERS EIKON 4.

THOMSON REUTERS EIKON to zestaw oprogramowania dla zarządzających i  analityków finansowych do monitorowania i badania danych finansowych. Zapewnia on dostęp do danych w czasie rzeczywistym i danych historycznych, news-ów, podstawowych danych fundamentalnych, danych makroekonomicznych oraz narzędzi analitycznych i kalkulatorów. Thomson Reuters Eikon to dostęp do rzetelnych, aktualnych i precyzyjnych informacji z ponad 400 rynków giełdowych i pozagiełdowych a także dane rynku FX dla 175 walut, raportów branżowych, komentarzy, analiz i prognoz, jak również różnorodnych narzędzi do analizy rynków walutowych, kapitałowych i towarowych wraz z rozbudowanymi funkcjami finansowymi Microsoft Excel.

 

W pracowni odbywają się zajęcia AKADEMIA THOMSON REUTERS, na których studenci poznają  zasady działania rynków finansowych, podstawowe metody analizy a przede wszystkim na bieżąco śledzą wydarzenia gospodarcze na świecie.

Studenci mają możliwość zdawania Thomson Reuters Eikon Certificationmiędzynarodowego certyfikatu wystawianego przez firmę Thomson Reuters.

Do góry
wersja do druku
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź