Piątek, 25 maja 2018, tydzień nieparzysty (21)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Facebook Aktualności RSS

Strona główna

AKTUALNOŚCI

Informacja dla Studentów

 

Konsultacje Pana dr hab. Tomasza Miziołka zostają jednorazowo przeniesione z dnia 25.05.2018 (piątek)
na 24.05.2018 (czwartek) w godz. 13:30-15:00

Opublikowane: 22-05-2018

Uroczyste otwarcie Pracowni Thomson Reuters

tr4_1.jpg

W dniu 17 maja 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni Thomson Reuters w sali E-106 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

Pracownia powstała, aby służyć pracownikom i studentom Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Wstęgę przeciął Dziekan Wydziału Prof. dr hab. Rafał Matera wraz z dr Ewą Feder-Sempach i dr Ewą Stawasz-Grabowską.

Opublikowane: 18-05-2018

Informacja o stażu !

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z załączonym linkiem dotyczącym stażu https://jobs.gecareers.com/ShowJob/Id/45413/Internship-Program-Finance-COE/

Aplikować można przez ogłoszenie lub bezpośrednio na załączonego maila do Ewy Pokorskiej:

 Ewa Pokorska  ewa.pokorska@ge.com

IS Global Finance Center of Excellence Leader

Industrial Solutions

GE Power

 

Opublikowane: 15-05-2018

THOMSON REUTERS - dyżury

Szanowni Państwo,

w pracowni Thomson Reuters (sala E 106), w poniedziałki godz. 14:30-16:00 odbywać się będą dyżury dr Ewy Grabowskiej-Stawasz.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Opublikowane: 27-04-2018

Konkurs Audit OdyssEY

ao-grafika-2.jpg

Konkurs Audit OdyssEY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Audit OdyssEY organizowanym przez EY Careers Polska. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia się w roli audytora i wzięcia udziału w przedsięwzięciu pełnym wyzwań. Konkurs składa się z trzech etapów – testu, webcastu i case study. Aby wziąć w nim udział wystarczy trzy lub czteroosobowy zespół, status studenta i zainteresowanie finansami i rachunkowością. Do wygrania 20 000 zł, oferty kariery w EY i szkolenia ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Rejestracja zespołów trwa do 29 marca.

Opublikowane: 14-03-2018

Rekrutacja - OSTC Trading LAB in Poland

ostc.jpg

Link do rekrutacji:

http://ostccom.applytojob.com/apply/dm9kxjiORL/OSTC-Trading-LAB-In-Poland-all-5-Locations?source=oplab

 

Naucz się handlować na największych giełdach w OSTC Trading Labs

Większości ludzi giełda kojarzy się z facetami w szelkach, którzy bezczelnie przepychają się na parkietach. Czy to prawda? Z czym wiąże się praca się na światowych rynkach i jak zacząć karierę
w tej branży?

Zawód tradera brzmi dla Ciebie obco, ale kojarzysz kim jest inwestor? To świetnie! W przeciwieństwie do inwestora trader działa na giełdzie w krótkim czasie, handlując akcjami, obligacjami czy kontraktami terminowymi. I nie musi fizycznie się tam pojawiać. Jego środowisko to coraz częściej profesjonalne biuro świetnie wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostęp do najważniejszych danych z rynków.

Sama praca brzmi kusząco, ale doszły Cię słuchy, że już niedługo komputery w pełni zastąpią pierwiastek ludzki w tradingu? To nieprawda, zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie. Dzisiejsze firmy związane z branżą to oczywiście typowe fintechy, które korzystają z pomocy sztucznej inteligencji i algorytmów, czerpiąc przede wszystkim z możliwości szybkiego przetwarzania danych, jednak trading oparty na działaniach człowieka jest niezbędny na rynkach.

Dlaczego? Maszyny mają swoje mocne strony, są szybkie i popełniają coraz mniej błędów, jednak często to one są bezpośrednim powodem zdarzających się czasem załamań rynku, tzw. flash-crashy. Przykładem jest chociażby lipcowe zawirowanie związane ze srebrem, którego cena w ułamkach sekund drastycznie spadła.

W uproszczeniu można powiedzieć, że komputery podejmują decyzje na podstawie sztywnych algorytmów. Jeżeli na rynku ma miejsce niespodziewana sytuacja, która wybiega poza schemat stworzony według analizy historycznych danych, maszyny nie są w stanie rozpoznać czy nadchodzi prawdziwy kryzys, czy tylko chwilowy odwrót. W mgnieniu oka wycofują się więc z rynku, sztucznie napędzając panikę.

Traderzy w takich sytuacjach są bardziej elastyczni i dzięki zdolnościom analitycznym oraz doświadczeniu mogą lepiej przewidzieć ciąg dalszy zdarzeń, spokojniej reagując na zmiany i stabilizując rynki. W ten sposób przewyższają komputery i dlatego są niezbędni.

Gdzie rozpocząć przygodę z tradingiem?

W zawodzie tradera można sprawdzić się zawsze, bo nie wymaga on specjalistycznego wykształcenia czy wieloletniego doświadczenia. I wcale nie trzeba jechać do Londynu. Polska też ma swoje City. Największym graczem w branży jest u nas OSTC (www.ostc.com). Pochodząca z Wielkiej Brytanii firma, od 2005 roku obecna w kraju, posiada już biura w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Łodzi i zatrudnia ponad 200 osób. Ta liczba stale rośnie, a coraz częściej wśród nowo zatrudnionych znajdują się studenci lub świeżo upieczeni absolwenci. To dlatego, że OSTC od prawie 10 lat współpracuje z największymi uczelniami miast, w których jest obecne. Jedną ze wspólnych inicjatyw są OSTC Trading Labs.

Laboratoria wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt. To dlatego uczestnicy wybrani przez nas do grup mają niepowtarzalną szansę na handel na symulatorach giełd działających w czasie rzeczywistym – tłumaczy Tomasz Kwiatek, Dyrektor Zarządzający oddziału polskiego OSTC. – To nie wszystko, otrzymują oni od nas także dawkę ekskluzywnej wiedzy, a najlepsi mają szansę dołączyć do firmy. Ponad połowa zatrudnionych przez nas osób zaczynała właśnie w OSTC Trading Labs – dodaje.

By wziąć udział w OSTC Trading Labs nie trzeba jednak wiązać kariery bezpośrednio z tradingiem, zdobyta wiedza przyda się także w bankowości, funduszach inwestycyjnych czy domach maklerskich. Udział w zajęciach pozwala na starcie kariery zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach.

Organizatorem OSTC Trading Labs jest OSTC Ltd. Oddział w Polsce.
OSTC Trading Labs będą odbywać się w 5 miastach:
Warszawa – SGH
Kraków – UEK
Łódź – UŁ
Poznań – UEP
Gdańsk – UG

FB: OSTC Poland – Careers in Trading
Instagram: OSTC_Poland
Strona www: www.ostc.com/careers

Kontakt:
Katarzyna Kamińska
katarzyna.kaminska@ostc.com

 

Opublikowane: 05-02-2018

Profesor Tomasz Miziołek i dr Ewa Feder-Sempach laureatami w Konkursie na referat naukowy

wyroznienie-ii.jpg

Miło nam poinformować, że pracownicy Katedry Finansów i Inwestycji Międzynarodowych Profesor Tomasz Miziołek i dr Ewa Feder-Sempach zostali Laureatami w Konkursie na referat naukowy, towarzyszący VI Kongresowi Rynku Kapitałowego, organizowanemu przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia 2017.

Opublikowane: 12-12-2017

Rusza Projekt - AKADEMIA OSTC 2017

  • dołącz do elity finansistów
  • jedyny w Łodzi, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym
  • tylko 5 miast w Polsce organizuje taki projekt (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań)
  • i … jedynie 16 kluczowych miast na całym świecie

OSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE.


Pasjonaci rynków finansowych łączcie się!!!


Zapisy tutaj – tylko do 5 listopada 2017 http://ostccom.applytojob.com/apply/z3eLfVg4ed/OSTC-Trading-LAB-In-Poland-all-5-Locations?source=lect


To przygoda dla pasjonatów rynków finansowych oraz pragnących wybić się na światowych rynkach finansowych
DOŁĄCZ DO OSTC TRADING LAB 2017!

Co zyskujesz?


 Profesjonalny bezpłatny dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego i oprogramowania, wyjątkową możliwość tradowania na największych światowych giełdach.
 Wiedzę praktyczną od doświadczonych specjalistów z firmy OSTC
 Spotkania (raz w tygodniu) dopasowane do rozkładu zajęć
 Zdobądź pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC
 Certyfikat ukończenia szkolenia


Zajęcia są bezpłatne i liczba miejsc jest ograniczonazapisy do 5 listopada


OSTC Trading Lab to inicjatywa, która Wam Studentom daje możliwość poznania specyfiki pracy tradera. By wziąć udział w OSTC Trading Labs nie trzeba wiązać kariery bezpośrednio z tradingiem, zdobyta wiedza przyda się także w bankowości, funduszach inwestycyjnych czy domach maklerskich a także podczas lokowania własnych środków finansowych. Udział w zajęciach pozwala na starcie kariery zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami – zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach.


Laboratorium komputerowe OSTC z założenia przypomina miejsce pracy profesjonalnego tradera. Oprócz rozbudowanych stacji tradingowych będziecie mieli możliwość poznania profesjonalnego oprogramowania tradingowego Stellar, z którego na co dzień korzystają traderzy w OSTC.


Cotygodniowe spotkania prowadzone przez jednego z menadżerów mają przede wszystkim wymiar praktyczny. Początkowo skupiamy się na zapoznaniu Was z obsługą oprogramowania Stellar i wyjaśniamy strategie stosowane na poszczególnych produktach, a następnie już bardziej w formie warsztatu dotykamy zagadnień związanych z analizą techniczną i fundamentalną.


Każde zajęcia to także możliwość zadawania pytań odnośnie realiów pracy tradera.
Do zobaczenia. Start zajęć już na początku listopada!

INFORMACJA W PDF - TUTAJ

Opublikowane: 06-11-2017

Prof. Małgorzata Janicka - Vytautas Magnus University

Miło nam poinformować, że prof. Małgorzata Janicka została członkiem Komisji doktorskiej oraz recenzentem rozprawy doktorskiej pt. "“ASSESSMENT OF THE FACTORS INFLUENCING GOVERNMENT BOND MARKET COMOVEMENTS IN THE GLOBAL ENVIRONMENT”  przygotowanej przez mgr EGLĖ ALEKNETĖVIČIŪ na Vytautas Magnus University.

Opublikowane: 23-10-2017

UWAGA UWAGA RUSZA LABORATORIUM TRADINGOWE OSTC - alplikuj!!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!


FILM - Kliknij tutaj

 

Opublikowane: 18-10-2017

Zajęcia z dr Ewą Feder-Sempach

Uwaga studenci przedmiotów:


1. Rynki finansowe – mechanizmy i instrumenty ćw,
2. Rynki finansowe ćw,
3. Podstawy inwestowania (zajęcia będą prowadzone zdalnie na platformie Moodle),
4. Portfolio Theory and Investment Analysis (Erasmus).

Wyżej wymienione zajęcia dydaktyczne z dr Ewą Feder-Sempach rozpoczną się 18 października 2017 roku ze względu na wyjazd w ramach projektu naukowego w Brukseli.

Opublikowane: 26-09-2017

BIZNES BLIŻEJ NAUKI

BIZNES coraz bliżej NAUKI

Nauka przez udział w realnych biznesowych projektach

Wszyscy zainteresowani, których pociąga biznes i wielkie pieniądze, mogą rozpocząć swoją przygodę z realizacją projektów pod okiem najlepszych inwestorów i zarządzających funduszami w Polsce.  Niebawem rusza kolejna edycja.

7 czerwca odbyło się spotkanie uczestników PROJEKTU AVALLON organizowane przez Fundusz Inwestycyjny AVALLON Sp. z o.o. oraz Centrum Inwestycji Kapitałowych UŁ zamykające I edycję PROJEKTU AVALLON. Spotkanie odbyło się przy kawie i poczęstuku i miało następujący przebieg:

Jako pierwsza serdecznie powitała uczestników spotkania Prof. UŁ dr hab. Małgorzata Janicka - Z-ca Dyrektora Instytutu Gospodarki Międzynarodowej, inicjatorka i pomysłodawczyni Projektu.  

Następnie spotkanie otworzył Prof. UŁ dr hab. Rafał Matera, Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Prezes Avallon – Pan Tomasz Stamirowski dokonał prezentacji Partnera Strategicznego kierunku Finanse międzynarodowe -- Funduszu Inwestycyjnego Avallon Sp. z o.o.

Izabela Chamielec, Starszy Analityk Inwestycyjny Avallon Sp. z o.o. podsumowała efekty realizacji Projektu, po czym sami uczestnicy projektu dokonali prezentacji wyników swojej pracy   

Przedstawiono ponadto prezentację potencjalnych obszarów współpracy Centrum Badań  Inwestycji Kapitałowych UŁ z Avallon Sp. z o.o.

Podczas spotkania wręczono certyfikaty obecnym uczestnikom projektu.

Dawid Małecki – student II roku, dzięki udziałowi w projekcie, otrzymał ofertę współpracy z Funduszem Avallon Sp. z o.o. – serdecznie gratulujemy.

Wszystkich chętnych do udziału w II edycji PROJEKTU AVALLON – serdecznie zapraszamy!

 

Opublikowane: 19-09-2017

Certyfikat THOMSON REUTERS EIKON - VERSION 4 dla studentów naszego Wydziału

Miło nam poinformować, że grupa 11 studentów  kierunku Rynek Finansowy, w ramach zajęć Akademia Thomson Reuters prowadzonych przez dr Ewę Feder-Sempach, uzyskała międzynarodowy certyfikat THOMSON REUTERS EIKON - VERSION 4.

Są to: Maciej Haberka, Kamil Cichacz, Wojciech Majewski, Artur Sobczak, Marek Szymański, Paweł Burski, Adam Rybak, Grzegorz Wojtalik, Magdalena Domańska, Dawid Troska, Kamil Harasim.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 20-06-2017

dr EWA FEDER-SEMPACH LAUREATKĄ KONKURSU NA PROJEKT NAUKOWY W BRUKSELI

Miło nam poinformować, że dr Ewa Feder-Sempach (Katedra Finansów i Inwestycji Międzynarodowych) została laureatką KONKURSU NA PROJEKT NAUKOWY W BRUKSELI organizowanego przez Kolegium Dziekańskie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ wraz z Regionalnym Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 20-06-2017

Nauka i Biznes -> Sukces!

g4878_1.png
Opublikowane: 05-06-2017

W zakładce "Konferencja 2017" zostały zamieszczone wyniki konkursu na najlepszy plakat sesji posterowej.

Opublikowane: 18-04-2017

W zakładce "Konferencja 2017" został zamieszczony program wydarzenia.

Opublikowane: 27-03-2017

EK-SOC REUTERS GROUP

„EK-SOC REUTERS GROUP” to nowa inicjatywa na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, której celem jest pomoc w pozyskiwaniu danych z wykorzystaniem aplikacji Thomson Reuters EIKON.

Zapraszamy pracowników i doktorantów Wydziału na cotygodniowe konsultacje, w ramach których oferowana będzie pomoc w pozyskiwaniu danych z rynków finansowych i danych makroekonomicznych:

poniedziałek, godz. 11.30-13.00, sala E-106.

Kontakt:
dr Ewa Feder-Sempach – ewafeder@wp.pl, ewa.feder@uni.lodz.pl
mgr Dominika Brózda - dominika.brozda@gmail.com
mgr Ewa Stawasz - ewa.stawasz@gmail.com

Opublikowane: 22-02-2017

SUKCES NASZYCH STUDENTÓW

Miło nam poinformować, że Pani Paula Gajda i Pan Alan Kaczyński,  studenci kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze uzyskali międzynarodowy certyfikat THOMSON REUTERS EIKON - VERSION 4.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 20-02-2017

Spotkanie studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze z Dyrektorem Biura PWC w Łodzi Panem Łukaszem Koprowskim.

wp_20161220_10_53_43_pro-1.jpg

W dniu 20 grudnia 2016 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, UŁ odbyło się spotkanie studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze z Dyrektorem Biura PWC w Łodzi Panem Łukaszem Koprowskim.

Na spotkaniu w ramach przedmiotu „Międzynarodowe rynki finansowe” studenci mogli zapoznać się z pracą w wiodącej, międzynarodowej firmie audytorskiej, zakresem obowiązków w dziale audytu i możliwościami rozwoju i planowania własnej kariery w świecie finansów.

Opublikowane: 09-01-2017

Wyborcza.pl: Uniwersytet Łódzki. Potrzebni międzynarodowi finansiści

z21171771qinauguracja-roku-akademickiego-na-wydziale-ekonomi.jpg

"W Łodzi rośnie zapotrzebowanie na specjalistów

od międzynarodowych finansów.

Uniwersytet Łódzki uruchomił kierunek,

na którym kształci ich w

ścisłej współpracy z praktykami."

Opublikowane: 29-12-2016

SUKCES NASZEGO INSTYTUTU!

baner.jpg

INTERNATIONAL FINANCE – nowy program kształcenia w zakresie finansów międzynarodowych

wg standardów światowych dla studentów polskich i zagranicznych

Projekt utworzenia nowego kierunku studiów drugiego stopnia INTERNATIONAL FINANCE w języku angielskim „FIN INWejdź w finanse”, przygotowany przez nasz Instytut, otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu POWER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jedyny taki kierunek w Polsce, współpraca z biznesem, najlepsza kadra, nowoczesne metody kształcenia, unikatowy program studiów oparty na wzorcach zagranicznych – to nasze atuty.

INTERNATIONAL FINANCE – Marka Wysokich Kwalifikacji WES UŁ

Opublikowane: 20-12-2016

Spotkanie na temat źródeł finansowania przedsiębiorstw.

img_3344.jpg

Dnia 14 grudnia 2016 dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze odbyło się spotkanie z udziałem eksperta Pana Rafała Matusiaka, młodszego menedżera w firmie PWC, na temat źródeł finansowania przedsiębiorstw.

Opublikowane: 15-12-2016

Nagrody Prezesa Narodowego Banku Polskiego dla dr hab. Joanny Bogołębskiej oraz dr Kamili Kuziemskiej-Pawlak!

nbp.jpg

25 listopada 2016 r. zakończyła się IX edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych oraz V edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną.

Wyróżnienie za najlepszą pracę habilitacyjną otrzymała dr hab. Joanna Bogołębska z Instytutu Gospodarki Międzynarodowej UŁ za pracę „Nierównowagi globalne a stabilność międzynarodowego systemu walutowego. Analiza na przykładzie akumulacji rezerw walutowych”,

Wyróżnienie za najlepszą pracę doktorską zdobyła dr Kamila Kuziemska-Pawlak za pracę „Determinanty salda rachunku obrotów bieżących Polski w latach 2000-2013” napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr. hab. Janusza Bilskiego, dyrektora Instytutu Gospodarki Międzynarodowej UŁ.

Serdecznie gratulujemy obu laureatkom!

Opublikowane: 29-11-2016

TRZECI sukces mgr Patrycji Góralczyk!

goralczyk.jpg

Miło nam poinformować, że Pani mgr Patrycja Góralczyk, absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, została PO RAZ TRZECI LAUREATKĄ konkursu na najlepszą pracę magisterską – tym razem jest to PIERWSZA NAGRODA w II edycji ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. W konkursie przyznawana jest pierwsza, druga i trzecia nagroda.

Praca pt. Exchange Traded Funds na polskim rynku kapitałowym, przygotowana w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych pod kierunkiem naukowym prof. UŁ dr hab. Małgorzaty Janickiej, pokonała silną konkurencję z innych ośrodków akademickich!

Więcej informacji na stronie: http://www.msg.uni.lodz.pl/konkursy/ogolnopolski-konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska/ii-edycja-konkursu/

Laureatce oraz promotorce pracy serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 16-06-2016

FINANSE MIĘDZYNARODOWE

Kadra dydaktyczna Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych sprawuje opiekę merytoryczną nad nowym unikatowym kierunkiem finanse międzynarodowe!

 

Studia prowadzone są we współpracy z: AVALLON Sp. z o.o. – podmiotem zarządzającym funduszami private equity (http://www.avallon.pl/).

 

Więcej informacji na stronie http://www.fm.uni.lodz.pl/

Opublikowane: 01-04-2016

Kolejny sukces mgr Patrycji Góralczyk!

Miło nam poinformować, że Pani mgr Patrycja Góralczyk, absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, została laureatką wyróżnienia w XII edycji (2015) ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich organizowanego przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami. W konkursie przyznawana jest pierwsza nagroda oraz trzy równorzędne wyróżnienia. Praca pt. Exchange Traded Funds na polskim rynku kapitałowym została przygotowana w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych pod kierunkiem naukowym prof. UŁ dr hab. Małgorzaty Janickiej, pokonała przy tym silną konkurencję z innych ośrodków akademickich. Więcej informacji na stronie:

http://www.izfa.pl/aktualnosci,6/350,roztrzygniecie-xii-edycji-konkursu-izfia-na-najlepsze-prace-magisterskie.html

Laureatce oraz promotorce pracy serdecznie gratulujemy!


Przeczytaj więcej o osiągnięciach naszych studentów i absolwentów.

Opublikowane: 07-03-2016

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WSZYSTKO O EURO

Konkurs Wszystko o euro 2015/16 został rozstrzygnięty!

 

1 miejsce zajął Adam Wojnarowski z I LO w Łodzi (nagroda - laptop)

2 i 3 miejsce Maciej Ficek z I LO w Łęczycy oraz Michał Mieleszkiewicz z II LO w Zduńskiej Woli (nagrody - notebooki)

4 i 5 miejsce: Arkadiusz Haupt (Katolickie LO w Łodzi) i Krzysztof Woźniak (Publiczne LO UŁ) (nagrody - odtwarzacze mp3)

Piątka najlepszych finalistów weźmie udział w wyjeździe studyjnym do siedziby Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem!

Miejsca od 6 do 10 (nagrody - odtwarzacze mp3):

Adam Dębiński (Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy)

Sabina Kubasa (XXV LO w Łodzi)

Natalia Kucińska (I LO w Łowiczu)

Agnieszka Olczak (I LO w Łęczycy)

Daniel Ziółkowski (XXVI LO w Łodzi)


Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 15-01-2016

Mgr Patrycja Góralczyk laureatką wyróżnienia w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (2015)

dyplom-goralczyk.jpg

Miło nam poinformować, że Pani mgr Patrycja Góralczyk, absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, została laureatką wyróżnienia w II edycji (2015) ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W konkursie przyznawana jest pierwsza nagroda oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Praca pt. Exchange Traded Funds na polskim rynku kapitałowym została przygotowana w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych pod kierunkiem naukowym prof. UŁ dr hab. Małgorzaty Janickiej, pokonała przy tym silną konkurencję z innych ośrodków akademickich (ogółem do konkursu zgłoszono 31 prac). Więcej informacji na stronie:

http://www.gpw.pl/wydarzenia/?ph_tresc_glowna_start=show&ph_tresc_glowna_cmn_id=57041

Laureatce oraz promotorce pracy serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 07-01-2016

Grant NCN dla mgr Ewy Stawasz

Z przyjemnością informujemy, że mgr Ewa Stawasz zdobyła grant Narodowego Centrum Nauki w ramach Preludium 9 na realizację projektu "Determinanty kształtowania się rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w krajach tzw. strefy euro, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu programu bezwarunkowych transakcji monetarnych Europejskiego Banku Centralnego". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 17-12-2015

KOLEJNY SUKCES DRA HAB. TOMASZA MIZIOŁKA

dyplomkrk_miziolek_2015.jpg

Dr hab. Tomasz Miziołek zdobył nagrodę w konkursie na referat naukowy w ramach IV Kongresu Rynku Kapitałowego! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opublikowane: 07-12-2015

Mgr Jan Żelazny laureatem II nagrody w ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

dyplom-dla-tomasza-miziolka.jpg

Miło nam poinformować, że Pan mgr Jan Żelazny, doktorant w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych UŁ, został laureatem II nagrody w ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych (MSG). Pokonał przy tym silną konkurencję ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetów Ekonomicznych w Poznaniu, Krakowie, Katowicach. Praca pt. Finansjalizacja rynków towarowych powstała w Katedrze MSG pod kierunkiem dra hab. Tomasza Miziołka. Warto dodać, że nagrody w konkursie obok prestiżu, mają także wymiar finansowy (I nagroda - 5 000 zł, II - 3 000 zł, III - 2 000 zł). Więcej informacji na stronie:

http://www.msg.uni.lodz.pl/konkursy/ogolnopolski-konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska/konkurs-prac-magisterskich/

Laureatowi oraz promotorowi pracy serdecznie gratulujemy!

Opublikowane: 15-10-2015

Narodowy Bank Polski edukuje mobilnie

Narodowy Bank Polski przygotował aplikację mobilną „Encyklopedia pojęć ekonomicznych”. Stanowi ona zbiór haseł ekonomicznych dostępnych w Portalu Edukacji Ekonomicznej NBP www.nbportal.pl .

Opublikowane: 07-09-2015

Profesor Janusz Bilski, kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, o Grecji

http://m.interia.pl/biznes/news,2139183,6836

 

http://biznes.pl/…/ekspert-powrot-grecji-do-drachmy-…/43mkww

Opublikowane: 20-07-2015

Dr hab. Joanna Bogołębska

Z przyjemnością informujemy, że dnia 29.06.2015 nadano stopień naukowy doktora habilitowanego Joannie Bogołębskiej. Jest to już szósta habilitacja w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 03-07-2015

Aktualne problemy tworzenia i funkcjonowania UGiW

Serdecznie zapraszamy na

KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

„Aktualne problemy tworzenia i funkcjonowania UGiW”

 

organizowaną w ramach projektu
Studia podyplomowe „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”
realizowanego z
Narodowym Bankiem Polskim

w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Konferencja odbędzie się 13.06.2015 roku w godzinach 10.30 – 16.45 w sali C140.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników konferencji

uprzejmie prosimy o zgłoszenia mailowe (jgwarda@uni.lodz.pl)

do dnia 22 maja 2015.

Udział bezpłatny

Opublikowane: 06-05-2015

WYNIKI konkursu „Wszystko o euro”.

ABY POZNAĆ WYNIKI KLIKNIJ W TEN LINK I PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI AKTUALNOŚCI

Opublikowane: 15-01-2015

III etap konkursu „Wszystko o euro”.

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy przypomnieć, że w środę 14.01.2015 odbędzie się III etap konkursu „Wszystko o euro”.

Jest to FINAŁ konkursu, w którym weźmie udział 10 najlepszych uczniów.

 

Zapraszamy wszystkich uczestników na godzinę 11.00 do sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. POW 3/5, Łódź). WIĘCEJ (W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI)

Opublikowane: 09-01-2015

dr hab. Tomasz Miziołek

tmiz.jpg

12 grudnia 2014 Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu podjęła decyzję o nadaniu doktorowi Tomaszowi Miziołkowi stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse.

Jest to pierwsza habilitacja na naszym Wydziale według nowej procedury. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 17-12-2014

DOKTOR TOMASZ MIZIOŁEK LAUREATEM III MIEJSCA KONKURSU NA NAJLEPSZY ARTYKUŁ NA TEMAT RYNKU KAPITAŁOWEGO

dyplom-miziolek.jpg

4 grudnia 2014 r. w Warszawie odbył się trzeci „Kongres Rynku Kapitałowego” zorganizowany przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych i KDPW_CCP. W towarzyszącym kongresowi konkursie na najlepszy referat naukowy nt. rynku kapitałowego laureatem III miejsca został dr Tomasz Miziołek z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych UŁ za artykuł „Czy benchmarki funduszy akcyjnych są adekwatne do ich polityki inwestycyjnej?”.

Opublikowane: 05-12-2014

II ETAP KONKURSU WSZYSTKO O EURO

II etap konkursu odbędzie się 10.12.2014 (środa) o godzinie 11.00 w sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym.

W zakładce Lista zagadnień na konkurs znajdują sie prezentacje z wykładów z dnia 28.11.2014

Opublikowane: 03-12-2014

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: "Współczesne problemy finansów międzynarodowych"

W dniach 17-18 listopada na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w Łodzi odbyła sie

X Międzynarodowa  Konferencja Naukowa pt.: "Współczesne problemy finansów międzynarodowych",


więcej

Opublikowane: 20-11-2014

VI EDYCJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA STREFY EURO

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Narodowy Bank Polski

Mechanizmy funkcjonowania strefy euro

VI edycja

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim
w ramach programu edukacji ekonomicznej

są jeszcze wolne miejsca

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ ZROZUMIEĆ

JAK DZIAŁA STREFA EURO

Dlaczego strefa euro pogrążyła się w kryzysie?

Jakie są koszty i korzyści wiążące się z przystąpieniem kraju do

Unii Gospodarczo-Walutowej?

Kiedy Polska przystąpi do strefy euro?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Opublikowane: 10-10-2014

STUDIA PODYPLOMOWE Mechanizmy funkcjonowania strefy euro – NOWE ZASADY

Zgodnie z założeniem projektu warunkiem minimalnym, który musi spełniać osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia podyplomowe „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro” jest posiadanie dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów I stopnia (poziom licencjatu), przy czym w pierwszej kolejności preferowani będą absolwenci kierunków ekonomicznych.

 

Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w studiach decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają jednak osoby przynależące do zdefiniowanych grup docelowych (przede wszystkim pracownicy administracji rządowej i samorządowej, nauczyciele ekonomii/przedsiębiorczości/wiedzy o społeczeństwie  w szkołach ponadgimnazjalnych, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowani w rozwój edukacji ekonomicznej, a także: absolwenci kierunków ekonomicznych oraz pracownicy/właściciele przedsiębiorstw pragnący poszerzyć swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania strefy euro), które przekonująco przedstawią w przygotowanych listach motywacyjnych sposób propagowania wiedzy o strefie euro w swoim otoczeniu. W razie przekroczenia przez te ostatnie zdefiniowanej liczby 50 miejsc przeprowadzone zostanie postępowanie kwalifikacyjne polegające na konkursie dyplomów przeprowadzone przez powołaną w tym celu komisję.

W cyklu dydaktycznym przewidzianych jest 12 zjazdów (12 sobót po 8 godzin dydaktycznych, 12 niedziel – 6 po 8 godzin dydaktycznych i 6 po 6 godzin dydaktycznych). Każdy ze studentów odbędzie 180 godzin zajęć dydaktycznych przewidzianych w programie studiów, w tym 30 godzin seminarium dyplomowego.

 

Na każdych zajęciach sprawdzana będzie obecność uczestników.

Po zakończeniu pierwszego semestru przewidziane jest kolokwium obejmujące zrealizowane w trakcie semestru treści materiału. Kolokwium odbędzie się w formie testu jednokrotnego wyboru.

W miejsce odbywanego dotąd egzaminu przygotowywanego przez NBP wprowadzone zostało seminarium dyplomowe, podczas którego studenci będą przygotowywali prace dyplomowe (liczące co najmniej 20 stron) pod nadzorem promotorów i egzamin dyplomowy kończący studia. Praca dyplomowa przygotowywana będzie przez dwóch studentów, udział każdego wyniesie 50%. W trakcie seminarium studenci będą także przygotowywali prezentacje, które następnie zostaną przedstawione podczas zorganizowanej w UŁ dwudniowej konferencji z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji edukacyjnych (zaproszenia na konferencję zostaną skierowane do Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szkół ponadgimnazjalnych, w tym nauczycieli przedsiębiorczości, Łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego wszystkich kierunków, tj. gospodarka przestrzenna, socjologia, ekonomeria i informatyka, finanse i rachunkowość, ekonomia, itd.). Ocenę końcową wpisywaną na dyplom studenci uzyskają poprzez zdanie egzaminu dyplomowego. Egzamin zostanie zorganizowany w UŁ, poprowadzi go komisja egzaminacyjna w składzie: promotor, recenzent i przewodniczący komisji egzaminacyjnej. Podczas egzaminu każdy z dwóch studentów przygotowujących wspólnie pracę dyplomową otrzyma dwa pytania – jedno z pracy, drugie pytanie student wylosuje z zestawu 25 pytań. Zestaw ten będzie obejmował zakres merytoryczny całego toku studiów i będzie podany do wiadomości studentów. Ocena końcowa będzie średnią arytmetyczną z czterech ocen: ocena pracy wystawiona przez promotora (ta sama ocena dla dwóch osób przygotowujących pracę dyplomową), ocena pracy wystawiona przez recenzenta (ta sama ocena dla dwóch osób przygotowujących pracę dyplomową), ocena odpowiedzi na pierwsze pytanie, ocena odpowiedzi na drugie pytanie. Łączna ocena pracy (wystawiona promotora i recenzenta) musi być co najmniej dostateczna. Łączna ocena z odpowiedzi na dwa zadane pytania musi być co najmniej dostateczna.

Opublikowane: 14-08-2014

REKRUTACJA

ELEKTORNICZNA REJESTRACJA NA STUDIA STACJONARNE I ORAZ II STOPNIA W TOKU.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY NA STRONIE KIERUNKU MSG!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU!

Opublikowane: 03-06-2014
ARCHIWUM ›
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź